ליצירת קשר  

מי אנחנו  

תודות  

חדשות  

דף הביתניווט מהיר
יצירת שאילתה
תשובה ראשונה
בחירת מילים
פענוח תשובה
ניסוח שאילתה
חיפוש מתקדם
אופרטורים
תקציר

הבא>
<הקודם

תשובה ראשונה

לחצו על לחצן יותר מזל משכל (באנגלית I'm Feeling Lucky) בדף של גוגל על מנת לגשת ישירות לתוצאה הראשונה של השאילתה. במקום להציג רשימת דפים, גוגל מעביר אותכם ישירות לתוצאה שאמורה להיות הכי רלוונטית - התוצאה הראשונה. לדוגמא, אם תקלידו את השאילתה [רשיון נהיגה] (בלי הסוגריים המרובעים) ותלחצו על לחצן  יותר מזל משכל, גוגל עשוי לשלוח אותכם לדף משרד התחבורה העוסק בתשלומי רשיונות נהיגה. (אתם עשויים לקבל דף אחר אם התוצאה הראשונה של גוגל השתנתה מזמן כתיבת מדריך זה). חזרו חזרה לכאן באמצעות לחיצה על לחצן "הקודם" (back) של הדפדפן.

Google search box with [ california driving ].  

דוגמא זו אינה סתם תמונה של איך תראה תיבת חיפוש עם לחצן יותר מזל משכל. בדוגמא זו ובאחרות כמוה במדריך זה, אתם יכולים לערוך את תוכן תיבת החיפוש ולהריץ חיפושים שונים.

לחצן יותר מזל משכל יכול לחסוך הרבה מהזמן שלוקח לעבור על דף התוצאות ואז ללחוץ על הראשונה. השתמשו בו כשאתם בטוחים שהשאילתה שלכם מדוייקת, שזה בדרך כלל המקרה כשמחפשים דפים מאוד פופולריים. לדוגמא, זה בטוח מאוד ללחוץ על יותר מזל משכל כאשר מחפשים את "מעריב" תקבלו את אתר הבית של העיתון www.maariv.co.il.

הערה:  יותר מזל משכל אינו מתחשב בקישורים ממומנים כלשהם כדף התוצאה הראשון (שהם קישורים בתשלום), כשהוא מחליט לאן להעביר אתכם. במילים אחרות, בלחצן יותר מזל משכל מניח שהמידע הרלוונטי ביותר אינו תוצאה של פרסומת בתשלום.

בחלק הבא, אחרי התרגילים, נראה כיצד לבחור מילות חיפוש.

הבא>

<הקודם

Creative Commons
Top