ליצירת קשר  

מי אנחנו  

תודות  

חדשות  

דף הביתניווט מהיר
יצירת שאילתה
תשובה ראשונה
בחירת מילים
פענוח תשובה
ניסוח שאילתה
חיפוש מתקדם
אופרטורים
תקציר

הבא>

<הקודם


בחירת מילות החיפוש

מילות החיפוש והסדר שלהן, משפיעים על הדפים שיופיעו בתוצאות השאילתה והסדר שלהם. בדוגמאות למטה, ניתן לראות שאילתות שונות ואת השוני בין תוצאותיהן.

לצורך הפשטות, במדריך זה סוגריים מרובעים מסמנים את תיבת השאילתה של גוגל. לדוגמא, לצורך חיפוש מלונות זולים באילת, נרשום את המילים "מלון", "זול" ו-"אילת" בסוגריים מרובעים, [ מלון זול אילת ], כדי לסמן שאלו המילים שנרשמות בתיבת החיפוש של גוגל. אין צורך להקליד את הסוגריים המרובעים, למרות שגוגל יתעלם מהם במקרה שכן יוקלדו.

בנוסף, בדוגמאות הבאות, כל סדרה של מילות חיפוש מקושרות לדף התוצאות שלהן בגוגל. כך שלחיצה על [ מלון זול אילת] מחזיר את דף התוצאות של גוגל לחיפוש על המילים האלו.

השתמשו במילים שאמורות להופיע בדפים הרצויים

[ עצות למחפש עבודה ]
[
צימר ]
[
הרחקת יונים ]

המנעו משאלות בשאילתה. לדוגמא, השאילתה [where do I apply for a passport in New Zealand ], מבקשת מגוגל להביא את כל המונחים בשאילתה. שאילתה כזו לא בהכרח תמצא דפים העונים על השאלה. שאילתה טובה יותר יכולה להיות [passport apply New Zealand

כדאי להמנע משימוש במילים הקשורות בנושא שמחפשים, אך לא אמורות להיות בדפים שימצאו. לדוגמא, שאילתות הכוללות "מאמר על", "דיון בנושא", "תעוד של", ו-"דפים על" יחזירו פחות תוצאות משום שנדיר שמילים אלו יופיעו בדפים.

טוב [  ניתוח לייזר ]
לא טוב [
תעוד בנושא ניתוח לייזר
]

טוב [ משרות מנהל מוצר חיפה ]
לא טוב [
רשימות של משרות מנהל מוצר חיפה
]

נניח שאנו רוצים לדעת בן כמה מישהו, למשל, נלסון מנדלה (הנשיא לשעבר של דרום אפריקה). דפים עם "יום הולדת" או "גיל" עשויים להיות בני יותר משנה. חיפוש עבור הדפים הכוללים "נלסון מנדלה" ו-"נולד" עשויים למצוא את "נלסון מנדלה נולד". ממידע זה ניתן לחשב את הגיל.

טוב [ אריאל שרון נולד ]
לא טוב [
אריאל שרון יום הולדת ] ולא
[ אריאל שרון בן ]

מה לעשות כשלא בטוחים אם מילה או משפט מסוים ימצא בדף המבוקש? ניתן להריץ תחרות פופולריות של המילה או המשפט ב-Google Smackdown, אשר נמצא ב-www.onfocus.com/googlesmack/down.asp. שרות זה (שאינו שייך לגוגל), מציג איזה משני המונחים (או משפטים) יותר פופולרי, כלומר יופיע ביותר דפים של גוגל.

בדוגמה הבאה של Google Smackdown משווים יומולדת ו-יום הולדת, התוצאה מראה ש-יום הולדת נפוץ יותר ולכן סביר להניח שהוא המונח שיופיע בדף שאותו אנו מחפשים.

 

 היו מפורטים: השתמשו ביותר מילים בשאילתה לצמצום התוצאות

עדיף להשתמש במונחים יותר מדוייקים, פחות דו-משמעיים מאשר מכאלו ששכיחים.

חשבו, האם השאילתה מכילה מספיק מידע מדוייק עבור גוגל לזהות באופן חד משמעי את מה שאתם מחפשים? אם השאילתה מעורפלת, סביר שתחזיר תוצאות לא רלוונטיות. למשל, השאילתה [ ספר ] - מה גוגל אמור להחזיר בדף התוצאות? חומרי קריאה? מעצבי שיער? אזור גבול?

טוב [ ספר הוצאת ]  או [ ספר שיער ] או [ אזור ספר ]
לא טוב [
ספר ]

כיצד מוצאים את המונחים הנכונים והמדוייקים לשאילתה? חשבו מה ידוע לכם על הנושא כתשובה לשאלות: מי? מה? היכן? מתי? למה?, ו-איך?

כשמחפשים טלי שרון ] בדף הראשון של התוצאות יתקבלו שחקנית ומומחית לחיפוש מידע. אם מחפשים למשהו שיכול להחזיר הרבה סוגים שונים של תוצאות, צריך להוסיף מונחים שיבדילו ביניהם. כך התוצאות שיוחזרו יהיו רק על הדבר שבו מעוניינים.

טוב [  טלי שרון שחקנית ] או טוב [  טלי שרון מומחית ]
לא טוב
טלי שרון ]  

USE [ baby development ] or [ baby milestones ]
NOT [
babies ]

USE [ Betty Ford Center drug addiction ]
NOT [
Ford Center ]

הערה: גוגל מגביל את אורך השאילתה ל- 32 מילים.

קצרו

לתוצאות טובות, השתמשו בכמה מילים מדויקות. לדוגמא, תוכנית לגמילה מעישון תכלול את המונחים "תכנית לגמילה מעישון" וקרוב לוודאי שלא את המונחים "תכנית לגמילה מהתמכרות לעישון טבק סיגריות".

טוב [ תכנית גמילה מעישון ]
לא טוב [
תכנית לגמילה מהתמכרות לעישון טבק סיגריות ]

אל תדאגו לתיקוני איות 

יש סיכוי טוב שגוגל יתקן את טעויותיכם ויציע חלופות לאיות שכיח יותר. בדרך כלל זה מהיר יותר מלחפש במילון.

בשאילתה: [ Arnold Schwarzeneger ]
גוגל ירשום
Did you mean: arnold schwarzenegger  

שימו לב, בטרם תבחרו בתיקון שגוגל מציע, בדקו אם באמת זה מה שרציתם. גם מאייתים, כמו אנשים, עושים טעויות.

הערה: גם בשימוש בטיפים של מדריך גוגל, לא ניתן לגשת למידע שאינו זמין בחינם ברשת, כגון, ספרים ישנים או מידע המאוחסן במאגרים במסדי נתונים. מידע זה אינו זמין לגוגל.

בחלק הבא נראה כיצד גוגל מפענח את השאילתה שלכם.

הבא>

<הקודם

Creative Commons
Top